Kérjük, egy megosztással támogasd portálunkat!
OLVASÁSI IDŐ KB. 2 perc

A korral összefüggő makuladegeneráció nevű betegség egyre több embert érint. A hatvanöt év feletti embereknél a látásvesztés egyik oka ez a betegség. Az öregedés és a szabad gyökök okozta károsodás a két fő tényező, amelyek gyorsan csökkentik a makuladegenerációhoz vezető makuláris pigmenteket. A makuladegeneráció elkerülése érdekében nagyon sok antioxidánsban gazdag ételt szükséges fogyasztanunk.

A luteinben és a zeaxantiban gazdag táplálékok fogyasztása megakadályozhatja a makula pigment elvesztését és segítenek a betegség lefolyásának késleltetésében, illetve annak megelőzésében.

A zeaxantin egy karotoniod. A goji berry, azaz a goji bogyó nagy mennyiségben tartalmazza. Tény, hogy minél mélyebb a goji bogyó színe, annál nagyobb benne a karotinoidok aránya. A goji bogyóban legnagyobb mennyiségben – körül 75 százalékban – a zeaxantin, és kisebb mennyiségben – a maradék 25 százalékban – béta-karotin található.

A zeaxantin fő funkciója a kék fény elnyelése és retinának a védelme. A béta-karotin A-vitaminná alakul, ez pedig nagymértékben képes a látás javítására.

A goji bogyó más tápanyagban is gazdag. A legfontosabb tápanyagok közé tartoznak a poliszacharidok, de 8 esszenciális aminosavat is tartalmaz. A nagy mennyiségű lutein és zeaxantin rendszeres, napi fogyasztásával elkerülhetővé teheti a szürkehályog műtéti szükségességét, illetve a betegség kialakulását.

Tekintettel a lutein és a zeaxantin és a korral összefüggő szembetegségek között összefüggő pozitív korrelációra, érdemes minél több fent említett tápanyagot bevinni a szervezetünkbe. Aki rendszeresen fogyaszt goji bogyót, az nemcsak megelőzni, hanem visszafordítani is tudja a szembetegségek egyes típusait.

A goji bogyó vitaminokban gazdag, különösen B-vitaminokban, de C-vitaminban is bővelkedik. A goji bogyót lehet fogyasztani önmagában, de salátákba is szórhatunk belőle, zabkását is ízesíthetünk vele, sőt még teát is készíthetünk belőle.

A goji bogyó tea az egyik legjobb immunerősítő. A téli megfázásos időszakban erősíti a szervezetet. Kimerültség esetén frissít és energiát ad. Csökkenti a depressziót és remekül oldja a stresszt. Gyulladáscsökkentő, emellett baktériumölő tulajdonságokkal is rendelkezik. Mivel C-vitaminban is gazdag, így segíti a mihamarabbi sebgyógyulást.

Forrás: gyogyszernelkul.com

Életigenlők.hu

Similar Posts