Kérjük, egy megosztással támogasd portálunkat!
OLVASÁSI IDŐ KB. 2 perc

Minél több zöldséget fogyasztunk, annál alacsonyabb a szívbetegségek kialakulásának kockázata. A zöld leveles zöldségek nagy mennyiségű nitrátot tartalmaznak, ami természetesen növeli a nitrogén-oxid szintjét.

A keresztesvirágú zöldségek csökkentik a stroke és a szívroham kialakulásának kockázatát, mivel rugalmassá teszik az artériákat és megakadályozzák az artériás plakk kialakulását. A probiotikumban gazdag savanyú káposzta csökkenti a gyulladást, javítja a magas vérnyomást, csökkenti a trigliceridszintet és fenntartja az egészséges koleszterinszintet, amelyek mindegyike előnyös a szív- és érrendszeri egészségre.

A legjobb módja, hogy maximalizálja az előnyöket, ha minden nap fogyaszt friss zöldségeket, vagyis zöld leveles zöldségeket, keresztesvirágú zöldségeket, magnéziumban és kvercetinben gazdag zöldségeket, de a fermentált zöldségeket és a hagymát se hagyja ki az étrendjéből.

Kutatások igazolják, hogy valaki minél több zöldséget és gyümölcsöt fogyaszt, annál alacsonyabb a szívbetegség kialakulásának kockázata. A leveles zöldségek például nagy mennyiségű nitrátot tartalmaznak, ami természetesen növeli a nitrogén-oxid szintjét. A savanyú káposztában lévő rostok csökkentik a vérnyomást és javítják a vércukorszintet, ezzel csökkentve a szívproblémák kockázatát. A savanyú káposzta növényi tápanyagai elősegítik a könnyű véráramlást és a rugalmas véredényeket, továbbá a zöldségekben fellelhető magnézium és kvercetin tovább fokozza a szív egészségét. Nitrátban gazdag ételek, amelyek növelhetik a szív egészségét: arugula saláta, koriander, cékla, mángold, bazsalikom és rebarbara.

A szív egészségére nagyon jó hatással vannak a keresztesvirágú zöldségek, mint például a brokkoli, a kelkáposzta, a káposzta vagy a karfiol. Nyilván a brokkolit nem lehet nyersen fogyasztani, pedig az egészséget megtámogató szulforafán vegyületben gazdag. Ezért a brokkolicsíra egy nagyon jó alternatíva lehet, amely az ötvenszeresét tartalmazza a rákellenes vegyületeknek – beleértve a szulforafánt –, mint maga a zöldség.

Az erjesztett ételek olyan egészséges baktériumokat tartalmaznak, amelyek szintén jót tesznek a szív egészségének. Például a probiotikumban gazdag savanyú káposzta gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik és javítja a bélrendszer egészségét, illetve csökkenti a magas vérnyomást, a trigliceridszintet és ezzel pozitívan hat a szív- és érrendszer egészségére.

Forrás: gyogyszernelkul.com

Életigenlők.hu

Similar Posts