Kérjük, egy megosztással támogasd portálunkat!
OLVASÁSI IDŐ KB. 2 perc

Enyhíthetők az allergiás tünetek a Feingold-módszerrel

Tart már egy ideje az allergiaszezon, de talán most kezdődik a java. Hazánkban a legtöbben a parlagfű és a különböző ürmök allergiájától szenvednek, viszont van egy diéta, amely nagyban segíthet a kínzó tünetek enyhítésében.

Az allergia civilizációs betegség, melynek kialakulásáért nagyban felelős életmódunk, a sok stressz, a kevés mozgás, és a helytelen, rendszertelen táplálkozás. Allergia esetén az immunrendszer működése nem megfelelő, így, ha igyekszünk ezt ismét felépíteni, állapotunk meglepően sokat javulhat.

Mi az a Feingold-módszer?

Dr. Ben Feingold allergológiára szakosodott gyermekorvos már a hetvenes években megfigyelte, hogy egyre többen panaszkodnak allergiára, kiütésekre, vagy akár depresszióra, hiperaktivitásra. Vizsgálatai során megállapította, hogy a modern kor élelmiszeripari termékei komolyan befolyásolják, elsősorban negatív formában, szervezetünk megfelelő működését.

Az élelmiszerekben található tartósítószerek, szintetikus színezékek és aromák megmérgezik emésztőrendszerünket, ezen keresztül pedig sejtjeinket. Bár immunrendszerünk megpróbálja felvenni ez ellen a harcot, egy ponton túl már nem tud ellenállni, és akkor alakulnak ki a különböző egészségügyi problémák, melyeknek sokszor egyáltalán nem találják meg a valódi okát. Ilyen problémák az emésztési gondok, a bőrproblémák, az allergia, vagy akár a fejfájás, pszichés zavar is.

A vizsgálatok eredményeit látva Dr. Feingold kialakította a Feingold-módszert, amely tulajdonképpen egy adalékanyagoktól és tartósítószerektől mentes diéta. A módszerrel azóta is sikeresen gyógyítanak, így ha allergiától szenvedünk, de az egészséges életvitel és az immunrendszer megfelelő működése miatt is érdemes a diétát kipróbálni, és hosszú távon megtartani.

Mi a diéta lényege?

A diétát roppant egyszerű betartani, éppen ezért válhat könnyedén az egészséges életmód és táplálkozás részévé. Lássuk a legfontosabb szabályokat!

• Kerüljük azoknak az élelmiszereknek a fogyasztását, amelyek tartósítószert és adalékanyagokat tartalmaznak.
• Különösen fontos kerülni a szalicilátokat és a szalicilátgyököket, amelyek elsősorban az ételízesítőkben és az ételszínezékekben találhatók meg. A leggyakoribbak a nátrium-benzoát, a benzil-benzoát, a kálium-benzoát, a szorbinsav és származékai, valamint az aszkorbinsav.
• A diéta során ne használjunk mesterséges édesítőket. Ezeknek a lebontása ugyanis túlságosan megterheli a szervezetet, ezáltal lelassul az anyagcserénk.
• Kerüljük a finomított szénhidrátokat, ugyanis a lebontásukból származó cukor negatív hatással van szervezetünkre.
• Kerüljük a félkész- és késztermékek fogyasztását.

Forrás: hazipatika.com

Életigenlők.hu

Similar Posts