Kérjük, egy megosztással támogasd portálunkat!
OLVASÁSI IDŐ KB. 2 perc

Ha rendelkezünk antibakteriális növényekkel és táplálékokkal, az majdnem olyan, mintha egy kis saját gyógyszertárunk lenne a saját otthonunkban. Hiszen sok fűszernövény rendelkezik betegségmegelőző képességgel, és ezek jelentős hányada egyes betegségeket is orvosolni tud. Ezen fűszernövények többségét gyógynövényként is számon tartják, hiszen hatékonyak a mikroorganizmusokkal szembeni harcban.

A legtöbb ember ismer olyan gyógynövényt, amelyek antibakteriális hatással rendelkeznek – teafa, eukaliptusz –, de sajnos ezek nem mindig elérhetők a kertben vagy a piacon, főleg nem hazánkban. De azért kis országunkban is akadnak szép számmal olyan gyógyító növények, amelyek antibakteriális hatással rendelkeznek.

A fokhagyma az egyik leghasznosabb gyógyító növények egyike. Már száz évvel ezelőtt is alkalmazták a fokhagymát a háborúkban, mégpedig a katonák vették nagy hasznát, hiszen a fokhagyma segítséget nyújtott számukra az üszkösödéssel szemben. A fokhagymában lévő allicin nevű vegyület képes elpusztítani a gyomorfekélyt okozó baktériumot és nagy hasznát vehetjük a nátha megelőzésében és kezelésében. A fokhagyma antibakteriális tulajdonsága miatt remekül kezeli a megfázást, a lábgombásodást és az egyéb fertőző problémákat. Mivel a főzés során jelentősen csökken a fokhagymában lévő vegyület hatása, így érdemes azt nyersen fogyasztani.

A sárgagyökér egy természetes antibiotikum. A benne lévő aktív vegyület, vagyis a berberin eredményesen veszi fel a harcot a hasmenést okozó baktériumokkal szemben és az immunrendszer serkentésében is a segítségünkre lehet. A sárgagyökér főzetével történő lemosás pedig segít megelőzni a sebek és a fekélyek elfertőződését.

Jól tesszük, ha az oregánót nemcsak akkor használjuk, amikor pizzát készítünk, hiszen ez a fűszernövény is egy remek, természetes antibiotikum, amely huszonhárom fajta baktériummal szemben is eredményesen képes megküzdeni. Ilyen például az E. coli (kólibaktérium) és a szalmonella baktérium. Az oregánóolaj ezen kívül megerősíti az immunrendszert és a megfázást is kezelhetjük vele.

A levendula antimikrobiális tulajdonsággal rendelkezik. Ezt a hatását elsősorban a benne található két vegyületnek, vagyis a linaloolnak és a linalil-acetátnak köszönheti. A levendulát már a régebbi korokban is alkalmazták. Ezzel a gyógyító növénnyel fertőtlenítették a betegszobákat és kezelték a fertőző bőrbetegségeket.

A kurkuma is egy erőteljes antibakteriális gyógynövény, így lehet használni sebek és vágások kezelésére, de megfázást és egyéb, belső fertőzéseket is kezelhetünk a segítségével.

A borsmenta gyakran alkotórésze a szájvizeknek és a fogkrémeknek. Nem hiába, hiszen hatékonyan pusztítja el a rossz szájszagot okozó baktériumokat. De ezen kívül további 22 baktériummal szemben is hatásosnak bizonyult.

A bazsalikom egyes baktériumok ellen szintén hatásos. Például korlátozza az E. coli és a Staphylococcus baktérium szaporodását és gátolja az olyan baktériumok növekedését és elszaporodását, amelyek az antibiotikumokkal szemben rezisztenssé váltak.

Forrás: gyogyszernelkul.com

Életigenlők.hu

Similar Posts