Kérjük, egy megosztással támogasd portálunkat!
OLVASÁSI IDŐ KB. 4 perc

Koncentráljunk az egészségre! A tudatosság alapja az egészséges állapot felé, ha arra gondolunk, hogy egészségesek vagyunk, és nem gondolunk a betegségre, még akkor sem, ha nagyon fáj.

Ne vegyük komolyan a betegséget, akkor sem, ha nagyon fáj. Ez nem jelenti azt, hogy ne menjünk orvoshoz panaszunkkal, csupán csak annyit, hogy ne beszéljünk róla fűnek-fának, ne érezzük, hogy ez a legfontosabb az életünkben, ne adjunk a betegségnek energiát azzal, hogy szinte mindig rágondolunk. Ha nem gondolkodunk pozitívan, ha nem az egészségre koncentrálunk, semmilyen gyógynövény nem segíthet, mert negatív gondolatainkkal megállítjuk a természet gyógyító erejét.

A betegségnek oka van! Figyelmeztet, hogy életünkben valami nincs rendben, valamit nem csináltunk helyesen. Az orvos által felírt gyógyszerek nagy többsége még több problémát okoz. A megelőzés a lényeg! Derítsük ki az okot és azt kezeljük, ne a tünetet enyhítsük.

Természetesen vannak esetek, amikor valóban orvoshoz kell fordulni, de magunk is eldönthetjük, hogy pl. egy náthát hogyan kezelünk.

Mehetünk a gyógyszertárba, hogy a reklám által belénk sulykolt gyógyszert megvásároljuk. Nem is gondolunk arra, hogy ezeknek a vény nélkül kapható gyógyszereknek is mennyi káros mellékhatása lehet. Felelőtlenül kapkodjuk egymás után – akár többet is – a gyógyulás reményében. Már egy tablettától várjuk a segítséget, és ha ez elmarad, akkor veszünk másikat.

Elolvassuk a tájékoztatón a gyógyszerek mellékhatásait?

Egy gyógyszernek nagyon sok mellékhatása lehet, melyek mindenkire másként hatnak. Lehet, hogy megszünteti az orrfolyást, de okozhat alvászavart, gyomorpanaszokat, hányást, hasmenést, stb. Ha a mellékhatás bármelyik tünete fellép szervezetünkben már nyulunk is a másik gyógyszerért – melynek szintén más, egészségkárosító hatásai vannak – abban a reményben, hogy megszüntessük a mellékhatás tüneteit. Ez egy ördögi kör.

Gyógyszer helyett

Egyre több az olyan orvos, aki gyógyszerek helyett elsősorban alternatív gyógyászatot ajánl. Természetesen sok esetben nem lehet kikerülni a gyógyszerek szedését és előrehaladott, vagy súlyos esetekben ne kísérletezzünk, de gondoljunk mindig egészségünkre.

A gyógynövények, az alternatív gyógymódok a megelőzésben és a gyorsabb gyógyulásban is segítenek.

Megfázásra fogyasszunk vöröshagymát, fokhagymát, gyömbért. Készítsünk menta-, hárs-, bodzateát, melyet ne ízesítsünk. Ha mégis szükséges, akkor kevés mézzel.

Alvászavarra igyuk az orbáncfű- és a citromfű teát.

Fáj a gyomrunk? Elmegyünk az orvoshoz, csövet nyelünk és szedjük hetekig a gyógyszert, mert nem az okra összpontosítjuk energiánkat. Lehetnek lelki okok, túlzott alkoholfogyasztás (mely károsíthatja a hasnyálmirigyet, az epét, a májat), egészségtelen táplálkozás, stb.

Gyomorpanaszokra, étvágytalanságra is megvan a természet gyógy-szere.

Fáj a térdünk? Kenjük be este fürdés után étkezési zselatinnal, melyet a tasakon leírt utasítás szerint elkészítünk. Addig kenegessük a langyos zselatint, amíg a bőr képes beszívni, hagyjuk rajta 10-15 percig, majd mossuk le. Ismételjük meg legalább háromszor egymás után. Még akkor se hagyjuk abba ezt a kúrát, ha már nem fáj a térdünk. Végezzük ezt a gyógymódot legalább két héten keresztül és majd akkor mondjunk véleményt, hogy hatásos, vagy sem.

Epebántalmaink vannak? A fekete retek kiváló lehet a gyógyításra, de ennek a bajnak is lelki okai vannak. Sok esetben nem beszél az orvos arról, hogy mi válthatta ki a fájdalmat. Nem beszélgetnek a beteggel.

Sajnos az emberek nagy többsége lusta. Saját egészsége érdekében sem hajlandó áldozatot hozni. Pl. a zselatinnal való gyógyítás időigényes, ugyanúgy, mint egy gyógytea elkészítése, és még mosogatni is kell.

A tea elkészítése sem tart sokáig és közben mást is csinálhatunk. Amikor pedig készen van kortyolgatva élvezhetjük.

Néhány évtizeddel ez előtt még a falusi udvarokon tartottak kecskét, tehenet és ezeknek az állatoknak a tejét fogyasztották. A mai, kereskedelemben kapható tejek nagy része tehenet sem látott, több hétig is eltartható. Régen az állatokat kihajtották a legelőkre, reggeltől estig kondás és pásztor vigyázott rá, majd este mikor behajtotta megfejte őket a háziasszony. Na, ez tej volt! Lehetett belőle nyerni tejfölt, tejszínt, készítettek túrót, vajat. Télen, a nyáron begyűjtött szénával etették, és nem ismerték a tápot, a növekedéshormonokat.

A tyúkok szabadon kapirgáltak, szedték a kertben a bogarakat és a magokat. Össze sem lehet hasonlítani a bolti tojást a házival. Ettél már olyan tojást, melynek hal íze volt? Vajon ez mitől van?

A házi kertben nevelt zöldségnek is egészen más az íze, mint annak, melyet agyon műtrágyáznak. A konyhai hulladékból kiváló komposzt készíthető, melyet tavasszal széthordunk a kertben. A növények bőséges terméssel fogják meghálálni. Vegyük a fáradtságot és rakjunk el legalább családunk részére zöldséget, gyümölcsöt. Készíthetünk befőttet, savanyúságot, száríthatunk gyógynövényeket, aszalhatunk gyümölcsöt, raktározhatunk fagyasztóba vagy a pincébe. Egyre több helyen lehet azonban látni, hogy kertek maradnak parlagon azzal a magyarázattal, hogy nem éri meg. Pedig megéri! Elsősorban azért, mert tudod, hogy mit eszel! Másodsorban összehozhatja a családot, kevesebb szörnyűséget nézhetünk a tv-ben, szabad levegőn vagyunk, mozoghatunk, és még élvezhetjük is. Tegyél egészséged érdekében!

A gyógyszer nagyon drága. A legdrágább viszont mindenkinek az egészsége.

Mennyivel egyszerűbb bevenni egy szem gyógyszert és nem is gondolunk bele, hogy az a pici tabletta, amikor végig halad bennünk, mennyi kárt okoz. Olyan károkat, melyek talán elindítanak egy visszafordíthatatlan folyamatot.

Forrás: egeszsegter.hu

Életigenlők.hu

Similar Posts