Kérjük, egy megosztással támogasd portálunkat!
OLVASÁSI IDŐ KB. 2 perc

Főzve, sütve, püré formájában egyaránt ízletes és egészséges a gesztenye, ezért használjuk ki az őszi időszakot és fogyasszunk minél többet belőle. A gesztenyét már a rómaiak idejében is előszeretettek fogyasztották. A friss gesztenye kalóriatartalma jóval kevesebb, mint a dióé, a manduláé, vagy az aszalt gyümölcsöké, hisz 100 gramm 180 kalóriát tartalmaz. Ráadásul koleszterint és glutént sem tartalmaz, valamint az sem mellékes, hogy az egyetlen dióféle, amelyik C-vitamint tartalmaz.

Lássuk, miért érdemes rendszeresen gesztenyét enni?

Csökkenti a koleszterinszintet és szabályozza a bélműködést: a gesztenye rendkívül gazdag rostokban, 100 gramm gesztenyében 8 gramm rost található. Vízzel érintkezve a rostok egy gélt képeznek, ami segít a koleszterinszint csökkentésében és stabilizálja a vércukorszintet. Az oldható rostok jelentős mértékben hozzájárulnak a bélműködés javításához, megelőzik a székrekedés és a gyulladások kialakulását.

Ásványi anyagokat tartalmaz: gazdag kalciumban, káliumban, foszforban és cinkben. C-vitamin tartalma segít a szervezetnek felszívni a vasat, ami szintén nagy mennyiségben megtalálható a gesztenyében. Csökkenti a rák kialakulásának kockázatát: a gesztenye mangán tartalma rendkívül magas, ami semlegesíti a szabadgyököket, így csökkenti a rák, valamint a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának esélyét. Serkenti az agyműködést: a gesztenye a teljes B-vitamin csoportot tartalmazza, ezért stresszes időszakokban, nagy szellemi erőfeszítés igénylő feladatok közben bátran fogyasszuk, hisz energiát ad és serkenti az agyműködést, ami javítja a koncentrációkészséget.

Erősíti a csontokat: 100 gramm gesztenye kb. 30 százalék rezet tartalmaz, ami nélkülözhetetlen a csontok ellenálló képességének növeléséhez, valamint segíti a vörösvérsejtek szaporodását. Segíti a magzatfejlődést: nem utolsósorban a gesztenye az állapotos nők egy kedvenc gyümölcse is lehet, hisz folsavtartalmának köszönhetően segíti a vörösvérsejtek termelését, valamint a DNS-szintézist.

 

Forrás: egeszsegter.hu

Életigenlők.hu

Similar Posts