Kérjük, egy megosztással támogasd portálunkat!
OLVASÁSI IDŐ KB. 2 perc

Ha valakinek székrekedése van, gyakran tapasztalja, hogy véres a széklete. Persze a véres széklet nem csak akkor okozhat gondot, ha nehezen jön a nagydolog. A véres széklet lehet ártalmatlan, de jelezheti azt is, hogy valami komoly baj van. A fekete széklet is jelentheti, ha véres a széklet, de a nagy mennyiségű vér jelenléte is utalhat valamilyen betegségre. Ilyenkor azonnal és sürgősen fel kell keresni egy szakorvost, hogy a probléma minél hamarabb megoldódjon.

Amennyiben az orvos valamilyen ártalmatlan okot jelölt meg a baj forrásaként, úgy otthon is bevethet néhány praktikát, hogy megszűnjön a problémája. De otthon soha senki ne diagnosztizálja önmagát, először mindenképpen egy alapos orvosi kivizsgálás szükséges.

Hogyan és miért kerülhet vér a székletbe? Bármilyen vérzés oka lehet a problémának. A vérzés keletkezhet a szájüregben, az emésztőrendszerben, a nyelőcsőben és a gyomorban is. De a végbélből, a vastag- és a vékonybélből is származhat. Éppen ezért nagyon lényeges, hogy kiderüljenek az okok, mert hiába kezeli magát valaki aranyérrel, ha emésztőszervi problémája van. Minden ilyen esetben sürgősen fel kell keresni egy orvost, aki nemcsak alaposan megvizsgálja, de meg is nyugtathatja a beteget, hogy nincs nagy baj.

Ha a vérzést gyomorfekély okozza, akkor a gyógyszeres terápia mellett nagyon sokat tehet annak érdekében, hogy a fekély mihamarabb meggyógyuljon. Vannak olyan ételek, amelyek felerősíthetik a fekélyes tüneteket. Ilyenek a fűszeres ételek, a koffein, az alkohol, a finomított cukrok és az ételallergiák is okozhatnak fekélyes megbetegedést. Változtasson az étrendjén. Fogyasszon rostban gazdag ételeket, zöld leveles zöldségeket és erjesztett ételeket, amelyek sok probiotikumot tartalmaznak. Kutatások igazolják, hogy a káposztalé nagyon kedvező hatással van a peptikus fekélyre.

A gasztritisz tünetei hasonlóak lehetnek a fekély tüneteihez. Egyik ilyen közös tünet, hogy vér jelenik meg a székletben. A gasztritisz tüneteit lehet csökkenteni, de akár meg is lehet szüntetni gyógyító étrenddel. Fogyasszon sok-sok zöldséget, gyümölcsöt, kiváló minőségű fehérjéket és egészséges zsírokat. Különösen hasznos a probiotikumban, rostokban, antioxidánsokban, a C- és B12-vitaminban, az elektrolitokban, az omega-3 zsírsavakban gazdag táplálkozás. Ezzel szemben kerülni kell a forró, fűszeres és a savas ételeket.

A stressz csökkentése is segíthet a gasztritisz enyhítésében, és az is, ha lefekvés előtt 3-4 órával fogyasztja el a vacsoráját. Ha valaki gyomorhurutban vagy fekélyben szenved, próbálja ki az édesgyökeret, mert gyulladáscsökkentő anyagokat tartalmaz, de emellett antioxidáns, daganatellenes és antimikrobiális tulajdonságokkal is rendelkezik.

Forrás: gyogyszernelkul.com

Életigenlők.hu

Similar Posts