Kérjük, egy megosztással támogasd portálunkat!
OLVASÁSI IDŐ KB. < 1 perc

A fügefát már az ókor óta jól ismerik, az egyiptomiak említik az orvosi szakirodalomban, de a Bibliában is gyakran találkozhatunk vele. Elismert mind a táplálkozásban, mind pedig a gyógyításban, hiszen számos pozitív tulajdonsággal rendelkezik.

Miben rejlik ereje?

A friss gyümölcs több mint 80 százalékban vizet tartalmaz, míg a szárított változatáról ez viszont már nem mondható el. Nagyon magas szénhidrát tartalma van, akárcsak kálium. Sok nátriumot, kalciumot, foszfort és vasat tartalmaz. Vitaminok közül nagyobb mennyiségben található benne A- és B-vitamin. Kevesebb C-vitamint és magnéziumot és brómot tartalmaz. Az aszalt füge 260 kcal-át tartalmaz, melynek közel 90%-a fel is szívódik.

Mire ajánlott?

Leginkább a hörghurutra, gége-és tüdőgyulladásra ajánlott, de emellett vizelet és hashajtó tulajdonsága is ismert. Alkalmazhatjuk torokgyulladásra és fogászati tályogok kezelésére. A még zöld füge tejszerű levével kezelhetjük a szemölcsöket, tyúkszemet.

 

Mivel izomerősítő hatása is ismert, ezért első helyen kellene szerepelnie a sportolók és időskorúak étrendjében. Ha köhögés elleni főzetet készítünk belőle, akkor egy-egy csészével igyunk naponta kétszer.

Készíthetünk akár szirupot is a fügéből: egy fél liter vízben forraljunk egy fél kg. fügét, addig, amíg az a felére esik össze. Majd szűrjük le, és adjunk hozzá kb. 200gr mézet. Naponta 2-3 teáskanállal fogyasszunk belőle. Szemölcsökre, tyúkszemre legalább egy hétig borogatásként használjunk naponta háromszor az enyhén párolt gyümölcsöt.

Forrás: filantropikum.com

Életigenlők.hu

Similar Posts