Kérjük, egy megosztással támogasd portálunkat!
OLVASÁSI IDŐ KB. 2 perc

A halálozások elsődleges okai a szívbetegségek. Ahhoz, hogy szívünk sokáig egészséges maradjon, nagyon fontos az egészséges táplálkozás. De éppen olyan fontos a stressz kezelése, a rendszeres testmozgás, az alkoholfogyasztás minimalizálása és a dohányzásról való leszokás is. Ezek a dolgok mind pozitív hatással lehetnek a szív egészségére.

A magas nátrium-, koleszterin- és zsírtartalmú ételek nagyon rossz hatással lehetnek a szív egészségére. Azonban vannak olyan táplálékok, amelyek rendszeres fogyasztásával sokat tehetünk szívünk egészségéért.

A spárga természetes forrása a folsavnak, amely segít megakadályozni, hogy a homociszteinszint megemelkedjen a szervezetben. A magas homociszteinszint összefüggésben áll a szívbetegségek, például a szívkoszorúér-betegség és a stroke kialakulásának kockázatával.

A bab, a borsó, a csicseriborsó és a lencse mind jelentősen lecsökkentik a rossz, vagyis az LDL-koleszterin szintjét. Antioxidáns polifenolokban gazdagok, amelyek mindegyike kedvező hatással van a szív egészségére és az optimális egészségre nézve.

A bogyós gyümölcsök is tele vannak antioxidáns polifenolokkal, amelyek segítik a szívbetegség kockázatainak csökkentését. A bogyók sok rostot, folsavat, vasat, kalciumot, A-és C-vitamint és csak kevés kalóriát tartalmaznak.

A brokkoli rendszeres fogyasztása csökkentheti a koleszterinszintet, amellyel megelőzhetővé válik a szívbetegség kialakulása.

A chiamag és a lenmag omega-3 zsírsavakban gazdag növények. Az omega-3 zsírsavnak renget pozitív hatása van, hiszen csökkentik a triglicerid- és a koleszterinszintet, a vérnyomást és minimalizálják a zsíros plakkok felépülését az artériákban.

A halak is sok omega-3 zsírsavat tartalmaznak. Hetente kétszer ajánlatos halat fogyasztani, például makrélát, pisztrángot, heringet, szardíniát és lazacot.

A zöld tea a koleszterinszint csökkenéshez kapcsolódik, amelyről tudjuk, hogy a stroke és a szívbetegség kialakulásának egyik kockázati tényezője. A zöld tea emellett szorosan kapcsolódik a vérnyomáscsökkenéshez.

A diófélék, a mandula, a mogyoró, a pekándió és a pisztácia mind-mind jót tesznek a szív egészségének. Ezek a diófélék tele vannak rostokkal, ásványi anyagokkal, vitaminokkal és antioxidánsokkal.

A máj is nagyon egészséges, hiszen tele van folsavval, vassal, krómmal és cinkkel, amelyek növelik a vér hemoglobinszintjét és segítenek szívünk egészségének megőrzésében.

A zabpehely egy rostos táplálék, amely szintén segíthet a szívbetegség megelőzésében.

A spenót segíthet az egészséges szívritmus fenntartásában és rendszeresen fogyasztva kiváló magnéziumforrás.

A paradicsomban is sok tápanyag van, amely jót tesz szívünk egészségének. Sok rostot, C-vitamint, káliumot, folsavat és likopint tartalmaz. A kálium elősegíti a szívbetegség megelőzését.

A zöldségek fogyasztása is nagyon egészséges, hiszen csak kevés zsírt és kalóriát tartalmaznak, ellenben rostokban, vitaminokban és ásványi anyagokban gazdagok. Az egészséges mennyiségű zöldségdiéta a súlyt és a vérnyomást is jelentősen csökkentheti.

Forrás: gyogyszernelkul.com

Életigenlők.hu

Similar Posts