Kérjük, egy megosztással támogasd portálunkat!
OLVASÁSI IDŐ KB. 2 perc

Mindenki az influenza megelőzéséről, a védőoltásokról és immunerősítésről beszél. De mit tegyen az, akit már megfertőzött ez az undok vírus?

Az egészségügyi szakemberek mindig nyomatékosan felhívják az influenza-gyanús tünetekkel rendelkezők figyelmét arra, hogy a lehető leggyorsabban forduljanak orvoshoz ilyenkor, és amennyiben vény nélkül kapható készítményeket szednek tüneteik enyhítésére, mindig figyelmesen olvassák el a betegtájékoztatót, hogy idejében észlelhessék, ha valamelyik mellékhatás kialakulna esetükben.

De miből tudható, hogy valóban influenzásak vagyunk-e?

A nátha és az influenza tünetei között rengeteg az átfedés, így az a leginkább irányadó, hogy milyen komolyan jelentkeznek a tünetek – a súlyosabb tünetek szinte biztosan az influenzát jelzik. A szakemberek azt javasolják, hogy a rizikócsoportba tartozók már az első influenza-gyanús tünettel azonnal forduljanak orvoshoz. Ebbe a csoportba tartoznak a 6 hónaposnál kisebb gyerekeket gondozók, az egészségügyi dolgozók, a 6-24 éves korúak, illetve 25 és 64 év között azok, akiknek más egészségügyi panaszaik állnak fenn – amelyek miatt az influenzás megbetegedés jóval nagyobb kockázatúvá válik esetükben.

A 65 év felettiek esetében, amennyiben olyan panaszokkal élőkről van szó, akiknél szív- és érrendszeri megbetegedést, asztmás, vagy más légúti megbetegedést, illetve daganatos betegségeket diagnosztizáltak, a szakemberek nem javasolják, hogy öndiagnózissal próbálkozzanak, inkább forduljanak azonnal orvoshoz az első gyanús jellel. Azt is érdemes figyelembe venni, hogy az antivirális szerek a tünetek jelentkezése utáni 48 órán belül a leghatékonyabbak. Az egyébként egészséges embereknek ezért azt javasolják, hogy az első 24 órát várják meg, hátha legyőzi szervezetük a vírust, de utána forduljanak mindenképpen orvoshoz.

A beteg ember akkor cselekszik helyesen, ha otthon marad, ilyenkor ugyanis biztosítható az a nyugalom és pihenés, ami a szervezet számára szükséges a kór leküzdéséhez, és egyúttal az is garantált, hogy a beteg nem adja tovább a fertőzést másoknak.

Forrás: hazipatika.com

Életigenlők.hu

Similar Posts