Kérjük, egy megosztással támogasd portálunkat!
OLVASÁSI IDŐ KB. 2 perc

Pihenj, mielőtt elfáradsz, és így napi egy órával meg tudod hosszabbítani ébren töltött életedet. Szervezetünket naponta érik negatív hatások; fáradtság, stressz, fluor bevitel, UV sugárzás. Ezek a hatások kumulálódnak – felhalmozódnak, összegződnek – és elképesztő gyorsasággal, egyre erősebben fejtik ki együttes, károsító hatásukat.

Ezért előzd meg a fáradtságot és az idegességet! Pihenj gyakran! Pihenj, mielőtt elfáradnál!

Az amerikai hadsereg ismételt kísérletek eredményeképp rájött, hogy még a fiatal emberek – akiket több év kiképzés edzett meg – is jobban menetelnek, és tovább bírják, ha óránként tíz percre ledobják a málhájukat és pihennek.

,,A pihenés nem azt jelenti, hogy nem csinálsz semmit. A pihenés gyógyít. Annyi gyógyító erő van még a rövid pihenésben is, hogy öt perc szundikálás is segít megelőzni a fáradtságot!” (Daniel W. Josselyn)

„Ne aggódj, tanulj meg élni!” (Dale Carnegie)

A megfelelő mennyiségű pihenés alapvető feltétele az egészségnek, mert a szervezetnek regenerációra van szüksége a problémamentes működéshez.

A pihenés, relaxálás, olvasás, vagy semmittevés előre eltervezett óráit ugyanúgy bele kellene írni a naptárunkba, mint a munkát vagy a különböző társasági elfoglaltságokat. A saját magunkra szánt idő ugyanolyan fontos, mint bármilyen más tevékenység, hiszen sokszor az egészségünk múlhat rajta.

Egy fizikai munkás többet tud dolgozni, ha többet pihen.

A legjobb pihenés, illetve a pihenés leghatékonyabb fázisa este kilenc és éjfél között van. Az éjfél előtti alvás duplán számít. Tehát, ha sikerül időben ágyba kerülni, kilenc óra körül, akkor az éjfélig alvással töltött idő valójában hatékonyabb lenne, mint az összes, amit éjfél után alszunk. Kutatások bizonyították, hogy a napközbeni szundikálás, a délutáni szieszta nemcsak kellemes elfoglaltság, de igen kedvező egészségügyi hatásai is vannak az extra pihenésnek. A rövidebb-hosszabb ebéd utáni pihenés csökkenti a szervezetben lévő stresszhormonok szintjét, így segíthet megelőzni a szívbetegségek kialakulását.

 A délutáni alvást nem szabad az éjjeli, normális pihenés „pótlására” használni!

 A szieszta elsősorban a szellemi felfrissülést kell, hogy szolgálja, így, ha azért aludnánk napközben, mert kifejezetten álmosak vagyunk, akkor nézzük meg, éjjel eleget alszunk-e!

Forrás: egeszsegter.hu

Életigenlők.hu

Similar Posts