Kérjük, egy megosztással támogasd portálunkat!
OLVASÁSI IDŐ KB. 3 perc

„A boldogságot nem lehet ajándékba kapni,
Egyetlen titka: adni, mindig csak adni.
Jó szót, bátorítást, mosolyt, hitet
És sok-sok önzetlen tiszta szeretetet.” (Goethe)

Az Újjászületés Rehabilitációs Alapítvány 2023. május 5-én tartotta meg jubileumi születésnapi gáláját a XVII. kerületi Vigyázó Sándor Művelődési Központban.

Az Újjászületés Tánccsoportot, ami az alapítvány elődje is volt, daganatos betegségen átesett hölgyek alapították immár 13 éve, és egy hosszabb covid miatti kihagyást leszámítva heti rendszerességgel azóta is együtt táncolnak. A tánccsoportnak kezdetben nem volt tánctanára, a tagok egymást tanítgatták, majd hosszabb-rövidebb ideig több oktató is tanította a tagokat, így az évek során sok-sok koreográfia készült, szinte minden stílusban. Számtalan sorstársnak szóló fellépésen vehettek részt a daganatos betegségből gyógyuló hölgyek. Táncukkal példát mutattak gyógyuló sorstársaiknak.

A tánccsoport folyamatosan működött 2020 tavaszáig, amikor a covid miatt szüneteltetni kellett a foglalkozásokat. Sajnos közben az Alapítvány alapítójának és a csoport fő összetartójának, Legéndi Veronikának 19 év után kiújult a betegsége, és bár a járvány ideje alatt végig hősiesen küzdött a gyógyulásért, az orvosok minden igyekezete ellenére sem tudták megmenteni, tavaly nyáron elhunyt.

A tánccsoport tagjai, úgy gondolták, hogy folytatni kell a táncot. Veronika ezt akarta, ezt álmodta meg.

Tavaly ősszel az Alapítvány kurátorai szervezésében újra indultak a táncos foglalkozások, és a kuratórium úgy döntött, hogy 2023-ban megszervezik a Veronika által megálmodott, de végül elmaradt 10. születésnapi ünnepséget.

Minden készen állt a májusi 5-i “újjászületésnapra”, ahol a művelődési ház színháztermében közel 200 fő rokon, barát, és orvos csodálhatta meg az Újjászületés csoport tánc általi újjászületését.

A rendezvényt Krisztián Ferencné Gabi az alapítvány képviselője nyitotta meg, aki elmesélte röviden az alapítvány és tánccsoport történtét. Kovács Ibolya kuratóriumi tag vette át a szót, elmondta, hogy a lányokat a betegségből való közös gyógyulás hozta össze. Nála is 18 év után kiújult a betegség, ezért felhívta a figyelmet a folyamatos önellenőrzésre és az évenkénti szűrővizsgálatok nagy jelentőségére.

A csoporttagok a műsort az Apáca show betétdalára egy kendős tánccal nyitották meg, majd a nézők visszautazhattak a múltba: levetítették a csoport legelső koreográfiáját, ami több mint 13 éve készült. Folyamatosan követték egymást az élő produkciók, és a múltat idéző vetítések. A bátrabb tagok szóló és duó táncokkal is készültek: közös dobszólós produkcióját adtak elő, majd egy arab tánccal varázsolták el a nézőket, aztán egy fergeteges Ízisz-fátylas koreográfia következett. Végül egy ketten együtt 158 éves pár, káprázatos keringőt mutatott be, profi táncukkal szó szerint lenyűgözték a közönséget.

Nagy sikert arattak a tánccsoport közös produkciói is. A hölgyek szebbnél szebb ruhákban tündököltek, arcukon mindvégig öröm és boldogság tükröződött.

A tánccsoport idősebb tagjai is fiatalos lendülettel táncoltak a színpadon, annak ellenére, hogy sokan közöttük 60-70 év felettiek.

Különleges élményt jelentett, hogy a tánccsoport egyik kedvenc koreográfiáját együtt táncolták el a tánccsoportból már rehabilitált hölgyek, korábbi és a jelenlegi tagok, összesen mintegy 30 hölgy táncolt egyszerre a színpadon.

Ezután nagyon megható pillanatok következtek, felcsendült a tánccsoport „himnusza”, Máté Péter Most élsz című szerzeménye. Ekkor a nézők és a résztvevők szemébe rendszerint könnyek szöknek, de a mostani alkalommal különösen nehéz volt, mert a zeneszám alatt a kivetítőn megjelentek azoknak a hölgyeknek a fényképei, akik a tánccsoport tagjai voltak, akik már az angyalokkal táncolnak. A képen már ott volt Legéndi Veronika is, aki mintegy 10 éven keresztül volt ennek az Alapítványnak és tánccsoportnak a mozgatója. Ha kellett ruhákat varrt, szervezte az órákat, a fellépéseket, ha kellett táncórákat tartott, táborokat szervezett, szponzorokat szerzett. Nem volt előtte lehetetlen. Amit eltervezett mindent tökéletesen megvalósított. Boldogsággal töltötte el, amikor valakinek tudott segíteni, mindig örült mások sikerének.

A Veronika által felállított elvek alapján az Alapítvány kuratóriuma teljes egyetértésben és a megszokott kiszámítható módon folytatja a 13 éve elkezdett munkát. Veronika olyan értéket teremtett, hogy a mai napon a tánccsoport tagjai büszkék arra, hogy ennek a közösségnek a tagjai lehetnek!

Batári Gábor

Forrás: Krisztián Ferencné és Ajtai Veronika

***                    ***                    ***                    ***

Ha tetszett a cikk, kérjük támogasd A rák ellen, az emberért, a holnapért! Társadalmi Alapítvány munkáját, hogy tovább működtethessük az Életigenlők rákellenes médiaportált, kiadhassuk az Életigenlők magazint, rákszűréseket szervezhessünk, onko-segítő telefonos tanácsadással segíthessünk! A rák ellen… Alapítványról a rakellen.hu weboldalon találsz bővebb információkat, pénzbeli támogatás a 11713005-20034986-00000000 számlaszámon, 1%-os rendelkezés május 20-ig a 19009557-2-43 adószámmal lehetséges. Köszönjük!

eletigenlok.hu

Similar Posts