Kérjük, egy megosztással támogasd portálunkat!
OLVASÁSI IDŐ KB. 2 perc

„A család messze nem csak a vérségi vagy törvényi alapon összetartozó emberek közössége, hanem érzések, emlékek, élmények lenyomata, amelyeket sejtszinten őrzünk.”

Amikor elkezdjük kutatni elakadásaink, szorongásaink, elhibázott párkapcsolataink, ismétlődő kudarcaink okát, gyakran kiderül, hogy saját életünk történései nem adnak megfelelő magyarázatot. Ilyenkor érdemes a tágabb perspektívát is megvizsgálni, és szüleink, nagyszüleink vagy akár a még korábbi generációk életeseményeit is feltárni. A legtöbb esetben döbbenten tapasztaljuk majd – amit a modern kutatások eredményei is igazolnak –, hogy felmenőink traumái, feldolgozatlan félelmei, kapcsolati törései még a halálukkal sem enyésznek el, hanem bennünk élnek tovább. Az egykori háborús üldöztetés a mi életünkben depresszió formájában jelentkezik, a kitelepítés traumája állandó bizalmatlanságban, az árván maradt dédmama kötődési vesztesége párkapcsolati kudarcokban, az öngyilkos nagypapa eltitkolt története pánikzavarban – hogy csak néhány lehetséges példát említsek.

Számomra ma már egyértelmű, hogy egyetlen ember sorsa sem érthető meg transzgenerációs szemlélet nélkül. Ha szeretnénk megszabadulni kínzó tüneteinktől, vagy megváltoztatni zavaró viselkedési és érzelmi mintáinkat, fel kell tárnunk családunk múltját. Ez gyakran nem egyszerű feladat, mert sok titkot, kimondatlan feszültséget hurcolunk magunkkal, és adunk tovább generációról generációra. A tabutémák pedig megakadályozzák, hogy egészségesen és őszintén kapcsolódjunk egymáshoz és önmagunkhoz. Ebben a könyvben szeretném végigvezetni az olvasót egy transzgenerációs önismereti úton, hogy saját életében tetten érhesse és helyrehozhassa a múltból megörökölt negatív érzelmi viszonyulásokat és viselkedési mintákat.

A szerző

Orvos-Tóth Noémi klinikai szakpszichológus, a Nyitott Akadémia tagja. Szakterülete a transzgenerációs pszichológia, ezzel az integratív megközelítéssel ismerkedhetünk meg az Örökölt sors című könyvében. A könyv olvasásával egy önismereti utazásban vehetünk részt, ahol a szerző végigkalauzol bennünket a transzgenerációs hatások minden lehetséges megnyilvánulásán. Nyelvezete a laikusok számára is könnyen érthető. Rengeteg valós példát olvashatunk a pszichológus saját praxisából, amelyek közelebb hozzák hozzánk a könyvben leírt helyzeteket.

A könyv külön fejezetben foglalkozik életünk első szakaszával. Az, hogy milyen elvárásokat támasztanak egy születendő kisbaba szülei, nagy hatással van a gyermek elkövetkezendő életére, a szülőkkel való kapcsolatára. A könyv megismertet azokkal a megtörtént eseményekkel, amelyek őseink, dédszüleink idejében történtek, mégis hatással vannak ránk. Szó esik a családi titkokról, mint az önbecsülés gátjairól. A könyvet olvasva választ kapunk arra a kérdésre, vajon hogyan alakulnak ki a családi titkok és milyen funkciókat tölthetnek be a családban? A könyv olvasása amellett, hogy rengeteg szakmai ismerethez juttat, személyiségünkre is építőleg hat. A könyv megvásárolható minden nagy könyvesboltban, rendelhető nyomtatott és e-könyv változatban is a Nyitott Akadémia webshopjából: https://nyitottakademia.hu

***                    ***                    ***                    ***

Ha tetszett a cikk, kérjük támogasd A rák ellen, az emberért, a holnapért! Társadalmi Alapítvány munkáját, hogy tovább működtethessük az Életigenlők rákellenes médiaportált, kiadhassuk az Életigenlők magazint, rákszűréseket szervezhessünk, onko-segítő telefonos tanácsadással segíthessünk! A rák ellen… Alapítványról a rakellen.hu weboldalon találsz bővebb információkat, pénzbeli támogatás a 11713005-20034986-00000000 számlaszámon, 1%-os rendelkezés május 20-ig a 19009557-2-43 adószámmal lehetséges. Köszönjük!

eletigenlok.hu

Similar Posts