Kérjük, egy megosztással támogasd portálunkat!
OLVASÁSI IDŐ KB. 5 perc

A 40 órás 4 modulos képzésben az ún. megváltozott munkaképességgel rendelkezők az egészségük megőrzését szolgáló tudatos életvezetést tanulták meg személyre szabottan. Cél, hogy a visszaszerzett egészségüket hosszú távon megtartsák, önmagukra és környezetükre tudatos, ne agyon-stresszelt, kihasználható munkaerővé váljanak. A 4 modulos képzés közérthető nyelvezettel, bizalomra épülő jó hangulatban, interaktív, támogatott terepen való gyakorlati tudás megszerzését biztosította.

MIÉRT SZERVEZ ILYEN TÍPUSÚ KÉPZÉST A RÁK ELLEN… ALAPÍTVÁNY?

Egy súlyos betegségből való gyógyulás önmagában örömélmény, azonban az ember természetéből adódóan szeret aktív életet élni, tudni, hogy munkával értéket teremt, hasznosnak érezheti magát a társadalomban, illetve a családjában is. A munkavállalás fontos „értékmérőként” szerepel mindannyiunk életében, így a rehabilitáltak számára is. A betegségük idején eltöltött idő alatt az élet és benne a munkapiac változik, visszakerülni már ugyanoda nem tudnak, azonban más munkát igenis képesek vállalni a megváltozott munkaképességűek is. A gyógyulás idején mindenki magával van elfoglalva, pénzt és energiát felemésztő időszak után jól jöhet, ha gyakorlati segítséget kaphatnak ahhoz, hogy újra visszakerüljenek a munka világába. A képzés során tudatosult, hogy a daganat leküzdésével kialakult plusz készségek, köztük az empátia, elfogadás, együttműködés a gyógyult embereket tudatosabb életvezetésre, és hatékonyabb munkavégzésre teszi képessé, ami a család/munkahely számára is többletértéket jelent.

KURZUS FŐBB KÉRDÉSEI VOLTAK

Tudod-e, hogy érték a gyógyulásod? Tudod-e hogyan tartsd meg? Milyen árat vagy hajlandó fizetni érte (tudatosságba fektetett erőforrást befektetni), hogy gyógyulás után ismét aktív életet élj, de soha többet ne legyél egyoldalúan leterhelhető, túlzottan kihasználható? Tudod-e, hogy mik a jogaid a munkáltatóval szemben?

KURZUS ÉRINTETT TERÜLETEI

Önismeret, önbecsülés alapú pozitív pszichológia, hiteles és hatékony megszólalás, együttműködő (erőszakmentes) kommunikáció, tudatos testhasználat pl. Alexander-technika, önéletrajzírás, sikeres interjúhelyzet.

(Szerk.)

Az előadók így összegezték a képzés létjogosultságát

Csodálatos két nap volt!

Bátori Zsuzsanna
Alexander-technika tanár

Az első gondolat, ami eszembe jut a képzésről, ajándék a résztvevőknek és ajándék az előadóknak egyaránt. A testbeszéd és beszéd – kommunikáció – ötvözése a kurzusban telitalálat volt! A résztvevők személyisége nagyon különbözött egymástól, így különösen szembetűnővé válhatott eltérő voltuk, így markáns különbségekre is rá tudtunk világítani, látni és láttatni azokat. Először elméletben majd a gyakorlatban is megismerkedtünk azzal, hogy miként kellene helyesen ülni, állni, járni, és mi is az „Alexander-technika”. Hogyan tudjuk tudatos kontroll alatt tartani a testhasználatunkat, mi a különbség a testtartás és a testmagatartás, testhasználat között? A súlypontot a képzésben a gyakorlati tudás megszerzése képezte. Minden esetben jelentős pozitív változást tapasztaltunk – résztvevő és külső szemlélő szemmel is. Jó volt látni, érzékelni a csillogó szemeket, a nyugodt, kiegyensúlyozott megjelenést és a harmonikus mozgást.

Változásban

Görög Mása
kommunikációs tanácsadó, szerkesztő

„A betegség megállásra és szembenézésre kényszerít” –, mondják sokan, akik túléltek valamilyen súlyos betegséget… A gyógyult embereknek erős, egészséges öntudattal kéne rendelkezniük, hiszen győztek, hiszen képesek voltak újra jól működő egységgé alakítaniuk testüket – lelküket. Ám a valóság nem ezt mutatja. Társadalmunk és környezetünk viszonya a betegséghez sokszor túlzottan óvatos, néha kifejezetten álságos, szinte mindig félős. Így fontos, hogy legyenek olyan lehetőségek, ahol a gyógyult vagy gyógyulás útján járó emberek segítséget kapnak az életükben felmerült helyzetek megoldásához. Kommunikációnk tükrözi belső hozzáállásunkat, de vissza is hat lelki állapotunkra. Ezt is megtapasztalhatták a tréning résztvevői, akik így sokkal több eszközzel a „zsebükben” tudnak felkészülni a következő állásinterjúkra és az új munkahelyükön felmerülő helyzetekre. A közösség támogató ereje mindig csodálatra késztet! A résztvevők nyitottsága, kísérletező kedve és kreativitása hihetetlen élmény volt számomra, és lehetővé tette, hogy olyan helyzeteket éljünk át a tréning védett és biztonságos közegében, melyekre számíthatunk a munkakeresés, állásinterjúk során.

Krízisben edzett lélek

Dr. Szabóné Maszler Judit
pszichológus

A képzés önismereti modulja során olyan értékes embereket volt szerencsém megismerni, akik felelősséget éreznek saját életük alakulásáért, a velük történteknek már nem elszenvedői, hanem aktív irányítói szeretnének lenni. A múlt-jelen-jövő szoros összekapcsolásán keresztül felfedhettük a krízisben edződött lélek személyiségformáló hatását. A résztvevők a múltban komoly személyes nehézségekkel – stresszel, betegségekkel, traumákkal – néztek szembe, azonban lelki ellenálló-képességüknek köszönhetően, a még ma is érezhető negatív hatások ellenére, komoly döntések, elhatározások születtek, születnek a lelkükben. Ezek egytől egyig mind nemes célkitűzések, önmaguk megerősítésén keresztül környezetük, társadalmuk, világuk felemelése is a cél. Tudják, hogy ez az út rögökkel, akadályokkal teli, ugyanakkor a remény erőteljesen segíti őket a következő lépés megtételében. A nap folyamán elsősorban egyénileg küzdöttek meg az önismereti feladatokkal, ugyanakkor a csoport pozitív teremtő ereje bebizonyította, hogy a közösség minőségében mindig több, mint külön-külön a tagok összege. Alfred Adlert idézve: „Nem az a fontos, amit magunkkal hoztunk a világra, hanem amit csinálunk belőle.”

Szuperhősökkel találkoztam

Kál Cecília
HR-szakértő, neurocoach

Öröm és megtiszteltetés volt részt venni a programban. A tartalom összeállításán is nagy izgalommal dolgoztam, de maga a képzés napja felülmúlta az elvárásaimat. Olyan emberekkel találkoztam, akik már SZUPERHŐSÖK, hiszen túléltek, felépültek egy betegségből, élni akarnak, egészségesek akarnak lenni. Ezt támogatni, új utakat nyitni kiváltság számomra. A nap interaktívan és jó hangulatban telt, tele történetekkel, jó példákkal, a résztvevők számára hasznos információkkal, példákkal, praktikák megosztásával, amelyek segítségével a munkába történő visszatérés könnyebbé válik. Részletesen beszéltünk a kommunikáció rejtelmeiről, azokról a fontos részletekről, amely egy interjúhelyzetben előfordulhat, az önéletrajz tartalmi elemeiről, formájáról, típusáról és leginkább arról, hogy sikerülhet eldönteni, merre is induljunk el, ha egy hosszú betegség után újra munkába szeretnénk állni. Sokat foglalkoztunk az önbizalom és az önazonosság kérdésével is, mert ez az alapja a sikernek. A képzés óta már két résztvevővel is találkoztam újra, további támogatást nyújtva számukra az új útjuk megtalálásához.

***                    ***                    ***                    ***

Ha tetszett a cikk, kérjük támogasd A rák ellen, az emberért, a holnapért! Társadalmi Alapítvány munkáját, hogy tovább működtethessük az Életigenlők rákellenes médiaportált, kiadhassuk az Életigenlők magazint, rákszűréseket szervezhessünk, onko-segítő telefonos tanácsadással segíthessünk! A rák ellen… Alapítványról a rakellen.hu weboldalon találsz bővebb információkat, pénzbeli támogatás a 11713005-20034986-00000000 számlaszámon, 1%-os rendelkezés május 20-ig a 19009557-2-43 adószámmal lehetséges. Köszönjük!

eletigenlok.hu

Similar Posts