Kérjük, egy megosztással támogasd portálunkat!
OLVASÁSI IDŐ KB. 3 perc

Interjú Tóth Tímea kézilabdázóval

„Az embernek mindig legyenek céljai az életben, melyeket szeretne elérni és megélni! Mindenkit el kell fogadni olyannak amilyen! Hosszú az út míg az ember eljut idáig, de megéri.”

A komoly betegség borítja az addigi rutinunkat… – ezzel mindenki egyetért. Egy sportember, aki egészségesen él, megfelelően táplálkozik, annak vajon mi jut eszébe először, ha meghallja: a diagnózis rák. Mit és hogyan változtatott addigi életvitelében, hogyan küzdött meg a melldaganattal Tóth Tímea kézilabdázó, erről adott interjút.

Hogyan vetted észre a daganatot?

Kezdtük a lombik programot és a nőgyógyász kiírta a mammográfiás vizsgálatot. A doktornő egyből az ultrahang vizsgálat után mondta, hogy talált egy kétes eredetű csomót…

Emlékszel arra a percre, amikor elhangzott: diagnózis rák?

Az állóképességedre gondolom szükség volt… Húsvét hétfő volt. Minden pillanatára emlékszem, ordítottam, toporzékoltam. Majd egy órán keresztül sírtam, nem igazán tudtam, hogy mi vár rám…

Fotó: Keresztesi Balázs

A környezeted hogyan reagált a betegségedre, megosztottad valakivel?

A férjem itthon volt velem. Ő se tudott mit kezdeni a helyzettel. Időpontunk volt a nőgyógyászhoz is, mindent borított a betegség. Másnap már konzultáltam a pszichológussal, Nógrádi Csillával.

Milyen lépések következtek ezután?

Bejelentkeztem Dr. Mátrai Zoltánhoz és megbeszéltük a műtét időpontját.

Műtöttek? Kaptál kemoterápiát, sugárkezelést?

Az első műtét után a szövettanom még mutatott pozitív sejteket, így 1 hónap múlva az első műtéthez képest ismét műtöttek. Ekkor már 2021. május végét írtunk, a kemoterápiás kezelésem július 14-től december 14-ig tartott. Sugárterápiára nem volt szükség mivel az emlő eltávolítása mellett döntöttem. 2022. január 27-én megtörtént a műtét.

Volt komplementer gyógymód, amit alkalmaztál a gyógyulásod idején?

Komoly diétát tartottam, amikor megtudtam, hogy rákos vagyok, egy mongol doktornőhöz is jártam speciális akupunktúrára a kemoterápia alatt. Különböző vitaminokat szedtem, melyeket egyeztettem az onkológusommal.

Kellett-e az életmódodon – mentális, lelki, táplálkozási rutinokon – változtatni?

Elkezdtem pilátesz edzésekre járni és heti rendszerességgel jártam az onkopszichológushoz.

Mit adott a betegséged?

Még jobban megismertem saját magamat, nyugodtabb emberré váltam.

Fotó: Ari Gábor

Mit tartasz a legfontosabb pontnak – mérföldkőnek – a gyógyulásban?

Egy percig nem éreztem, hogy ebből nem fogok meggyógyulni, mindig csak a következő célokra, feladatokra koncentráltam.

Volt-e olyan felismerésed, amit megosztanál a most gyógyulókkal jó tanácsként?

Tessék szeretni saját magunkat. Nekem a sport nagyon sokat segített, hogy fizikálisan nem épültem le teljesen. Tartást adott, mondjuk ez a személyiségemből is ered, meg a sportmúltból is.

Van egy 12 szirmú virága A rák ellen… Alapítványnak, ami egyre ismertebbé teszi a rákellenes életmódot, a megelőzést és a gyógyulást… Melyik a legszimpatikusabb közülük és miért?

Több is van! Mozgás, séta, jó levegő, pozitív gondolkodás, ima, természetes étrend. Ezek mind segítettek nekem.

Mi az életigenlésed, Timi?

Az embernek mindig legyenek, céljai az életben, melyeket szeretne elérni és megélni! Mindenkit el kell fogadni olyannak amilyen! Hosszú az út míg az ember eljut idáig, de megéri.

Vajda Márta

Kiemelt kép: Nemzetisport.hu

***                    ***                    ***                    ***

Ha tetszett a cikk, kérjük támogasd A rák ellen, az emberért, a holnapért! Társadalmi Alapítvány munkáját, hogy tovább működtethessük az Életigenlők rákellenes médiaportált, kiadhassuk az Életigenlők magazint, rákszűréseket szervezhessünk, onko-segítő telefonos tanácsadással segíthessünk! A rák ellen… Alapítványról a rakellen.hu weboldalon találsz bővebb információkat, pénzbeli támogatás a 11713005-20034986-00000000 számlaszámon, 1%-os rendelkezés május 20-ig a 19009557-2-43 adószámmal lehetséges. Köszönjük!

eletigenlok.hu

Similar Posts